Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

,,Budżet domowy, a budżet węglowy, który wyczerpie się pierwszy” WEBINAR Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW

15 września 2022

Przed nami trudne, zimne i brudne miesiące!

Uzależnienie naszej gospodarki od paliw kopalnych oraz brak skutecznych działań w celu poprawy efektywności energetycznej doprowadziły do sytuacji, w której zbliżająca się zima stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wielu obywateli.

Z jednej strony nie mamy zapewnionej właściwej ilości źródeł ogrzewania (a tym samym odpowiedniej temperatury pomieszczeń). Z drugiej strony, braki te będą prawdopodobnie uzupełniane np. toksycznymi dla zdrowia spalanymi odpadami.

Doskonale rozumiemy bezradność i bezsilność, jaka zapanowała w wielu polskich domach. Dlatego podczas naszego webinaru ,,Budżet domowy, a budżet węglowy – który wyczerpie się pierwszy?” wspólnie z ekspertami szukamy odpowiedzi na pytania o to, co musi się zmienić i jakich działań, jako obywatele powinniśmy oczekiwać od decydentów, by kolejna zima nie spędzała nam snu z powiek.

Koniecznie obejrzyjcie nasz webinar na stronie: https://fb.me/e/2XN0q5Xr4

Moderacja: Elżbieta Lemańska-Błażowska (Rodzice dla Klimatu)

Wprowadzenie: Weronika Michalak (Heal Polska)

Eksperci:

Zaproszonych ekspertów pytaliśmy m.in. o to:

– Czy da się w Polsce całkiem odejść od paliw kopalnych?

– Jakie działania indywidualne, ale przede wszystkim systemowe powinny być teraz podjęte, by złagodzić obecny kryzys energetyczny?

– Czy przejście na gaz jest właściwym kierunkiem?

– Jak realnie walczyć z ubóstwem energetycznym?

– Czy spółdzielnie energetyczne, świetnie funkcjonujące w Niemczech, mają szansę przyjąć się w Polsce?

Pojawiły się także merytoryczne odpowiedzi na pytanie jak zapobiegać ubóstwu energetycznemu w dobie tak wielu kryzysów.

Zachęcamy do oglądania, lajkowania, komentowania oraz udostępniania go jak najszerszemu gronu osób, których – podobnie jak nas – dotyka kryzys energetyczny, zdrowotny, ekologiczny.

Webinar współorganizowaliśmy z HEAL Polska i SmogLab w ramach naszej kampanii ZDROWIE #DzieciPrzedeWszystkim #SmogNieJestOk