,,Budżet domowy, a budżet węglowy, który wyczerpie się pierwszy” WEBINAR Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW
15 września 2022
Przed nami trudne, zimne i brudne miesiące!
Uzależnienie naszej gospodarki od paliw kopalnych oraz brak skutecznych działań w celu poprawy efektywności energetycznej doprowadziły do sytuacji, w której zbliżająca się zima stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wielu obywateli.
Z jednej strony nie mamy zapewnionej właściwej ilości źródeł ogrzewania (a tym samym odpowiedniej temperatury pomieszczeń). Z drugiej strony, braki te będą prawdopodobnie uzupełniane np. toksycznymi dla zdrowia spalanymi odpadami.
Doskonale rozumiemy bezradność i bezsilność, jaka zapanowała w wielu polskich domach. Dlatego podczas naszego webinaru ,,Budżet domowy, a budżet węglowy – który wyczerpie się pierwszy?” wspólnie z ekspertami szukamy odpowiedzi na pytania o to, co musi się zmienić i jakich działań, jako obywatele powinniśmy oczekiwać od decydentów, by kolejna zima nie spędzała nam snu z powiek.
Koniecznie obejrzyjcie nasz webinar na stronie: https://fb.me/e/2XN0q5Xr4
Moderacja: Elżbieta Lemańska-Błażowska (Rodzice dla Klimatu)
Wprowadzenie: Weronika Michalak (Heal Polska)
Eksperci:
- Jakuba Sokołowskiego – specjalistę z Instytutu Badań Strukturalnych, zajmującego się zagadnieniem ubóstwa energetycznego,
- Romana Uciechowskiego – specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w zakresie optymalizacji energetycznej, założyciela firmy Eko-Broker.
Zaproszonych ekspertów pytaliśmy m.in. o to:
– Czy da się w Polsce całkiem odejść od paliw kopalnych?
– Jakie działania indywidualne, ale przede wszystkim systemowe powinny być teraz podjęte, by złagodzić obecny kryzys energetyczny?
– Czy przejście na gaz jest właściwym kierunkiem?
– Jak realnie walczyć z ubóstwem energetycznym?
– Czy spółdzielnie energetyczne, świetnie funkcjonujące w Niemczech, mają szansę przyjąć się w Polsce?
Pojawiły się także merytoryczne odpowiedzi na pytanie jak zapobiegać ubóstwu energetycznemu w dobie tak wielu kryzysów.
Zachęcamy do oglądania, lajkowania, komentowania oraz udostępniania go jak najszerszemu gronu osób, których – podobnie jak nas – dotyka kryzys energetyczny, zdrowotny, ekologiczny.
Webinar współorganizowaliśmy z HEAL Polska i SmogLab w ramach naszej kampanii ZDROWIE #DzieciPrzedeWszystkim #SmogNieJestOk