Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Climate Classic: jedziemy razem dla klimatu!

4 czerwca 2024

19 maja wzięliśmy udział w rajdzie Climate Classic, który jest również objęty naszym patronatem, przejeżdżając 119 km na rzecz zwiększenia świadomości na temat zmian klimatu. To był wspaniały dzień, spędzony w cudownej grupie ludzi, z pięknymi widokami i pysznym jedzeniem.

Climate Classic to seria rajów kolarskich, które mają na celu zwrócenie uwagi na problem podnoszącego się poziomu mórz spowodowanego ociepleniem klimatu i topniejącymi lodowcami. Rajdy odbywają się w różnych krajach, takich jak Holandia, Belgia, Francja, Włochy i Polska, i mają na celu zjednoczenie kolarzy, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska.

W tym roku po raz drugi odbył się polski Climate Classic, który wystartował z Gdańska i przemierzył Żuławy Wiślane — obszar szczególnie zagrożony przez podnoszący się poziom morza. Blisko 450 kolarek i kolarzy wzięło udział w rajdzie, pokonując łącznie prawie 64.000 km. Byliśmy częścią tego wspaniałego wydarzenia, a nasze stoisko animatorskie z Mozaiką Klimatyczną i wyzwaniami klimatycznymi dodało jeszcze więcej energii i zaangażowania uczestnikom. Zorganizowaliśmy także loterię, w której można było wygrać książki dla dzieci.

Rajdy Climate Classic to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także symboliczne działanie pokazujące, że tylko wspólny wysiłek i współpraca mogą spowolnić zmiany klimatu. Czas jest naszym największym wyzwaniem, dlatego tak ważne jest, aby działać już teraz i zachęcać innych do przyłączenia się do tego ruchu.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą wydarzenie i nie możemy doczekać się kolejnego rajdu!

fot. okładki Ariel Wojciechowski