Aktualności O nas Polecamy Kontakt Our Other Mother Dzieci Przede Wszystkim List rodziców Wszystkie Projekty

Czy puścimy zdrowie dzieci z dymem? WEBINAR Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW I RODZICÓW

20 września 2022

W imieniu organizatorów webinaru, Heal Polska, oraz partnerów naszaj kampanii z portalu, SmogLab, serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym webinarem „Czy puścimy zdrowie dzieci z dymem? Zagrożenie wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w nadchodzącym sezonie grzewczym”, który odbył się 22 września w godz. 11-12:30.

Nagranie dostępne jest na kanale youtube HEAL POLSKA:

Zachęcamy oglądania, lajkowania i udostępniania naszego webinaru osobom nieświadomym tego, jak istotny wpływ na zdrowie Polaków ma w zanieczyszczone powietrze oraz politykom bagatelizującym ten problem.

Dziękujemy panelistom i panelistkom, którzy wygłosili mocno poruszające prelekcje. Usłyszeliśmy między innymi:

Webinar transmitowany był na żywo 22 września 2022 o godz. 11:00 na platformie https://fb.watch/fI28RUy-hA/

Niestety wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon grzewczy będzie najgorszym pod kątem jakości powietrza od wielu lat, a potężne wysiłki wielu środowisk na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym kraju są aktualnie zaprzepaszczane. Rozumiemy zagrożenia płynące z aktualnej sytuacji geopolitycznej i ograniczeniu dostępności paliw, ale nie godzimy się na pomijanie kwestii tak kluczowych z punktu widzenia troski o obywateli, jak zdrowie i życie, zwłaszcza najmłodszych i najsłabszych obywateli. To, co możemy robić, to przekazywać wiedzę na temat skali problemu i motywować obywateli, aby domagali się od władz na każdym szczeblu mądrych rozwiązań przynoszących korzyści dla zdrowia i budżetu rodziny oraz dla klimatu, tj. inwestowanie w efektywność energetyczna, wsparcie finansowe przy przechodzeniu na pompy ciepła, rozwój odnawialnych źródeł energii.

Gorąco zachęcamy do udostępniania naszego webinaru zarówno bliskim, znajomym, sąsiadom, jak również i decydentom politycznym mającym wpływ na jakość powietrza którym oddychają Wasze dzieci.

ZDROWIE #DzieciPrzedeWszystkim #SmogNieJestOk

Moderacja: Weronika Michalak, HEAL Polska

Organizatorzy: HealPolska

Współorganizatorzy: Rodzice dla Klimatu, SmogLab