Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

,,Emigruj albo się duś. Polityka lekceważenia jakości powietrza” PODCAST

15 września 2022

,,Mamy połowę września, zbliża się sezon grzewczy i nastroje w kraju robią się (a jakże) gorące. Z jednej strony za nami całe lata działań edukacyjnych w zakresie szkodliwości smogu. Z drugiej – kryzys energetyczny, inflacja i zielone światło rządzących do tego, by palić „wszystkim” – poza (oczywiście) „oponami”.

Zapach „powiewu jesieni” będzie w tym roku wyjątkowo drapał w gardle, a co będzie zimą? Jak to się stało, że realizowany od 3 lat program „Czyste powietrze” działa tak wolno? Czy polityka dot. jakości powietrza wspiera tylko bogatych? Co smog i zanieczyszczenia powietrza znaczą dla zdrowia naszych dzieci?

O tym z Weroniką Michalak, dyrektorka polskiego biura HEAL Polska i Maciejem Fijakiem, dziennikarzem SmogLabu rozmawia Marta Zwolińska z naszego ruchu tworząca podcasty Pocotoeko.pl.

ODCINEK ” Emigruj albo się duś. Smog i polityka lekceważenia jakości powietrza” jest częścią kampanii ruchu Rodzice dla Klimatu oraz HEAL Polska i SmogLabu „Zdrowie #dzieciprzedewszystkim”.

Wiele innych podcastów”POCOTOEKO” do odsłuchania TUTAJ

O naszej kampanii ZDROWIE #DzieciPrzedeWszystkim, a także o tym kim jesteśmy, skąd czerpiemy pomysły i środki na działania, kto nas inspiruje oraz jakie mamy cele możesz posłuchać także w EKO-PODCAŚCIE LIBERTE! TALKS, którego hostinią jest Weronika Michalak.

EKO PODCAST Liberte! Talks Weroniki Michalak z Heal Polska z udziałem Kamili Kadzidłowskiej z naszego ruchu do odsłuchania TUTAJ