Aktualności O nas Polecamy Kontakt Our Other Mother LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ List rodziców Wszystkie Projekty

,,Emigruj albo się duś. Polityka lekceważenia jakości powietrza” PODCAST

15 września 2022

,,Mamy połowę września, zbliża się sezon grzewczy i nastroje w kraju robią się (a jakże) gorące. Z jednej strony za nami całe lata działań edukacyjnych w zakresie szkodliwości smogu. Z drugiej – kryzys energetyczny, inflacja i zielone światło rządzących do tego, by palić „wszystkim” – poza (oczywiście) „oponami”.

Zapach „powiewu jesieni” będzie w tym roku wyjątkowo drapał w gardle, a co będzie zimą? Jak to się stało, że realizowany od 3 lat program „Czyste powietrze” działa tak wolno? Czy polityka dot. jakości powietrza wspiera tylko bogatych? Co smog i zanieczyszczenia powietrza znaczą dla zdrowia naszych dzieci?

O tym z Weroniką Michalak, dyrektorka polskiego biura HEAL Polska i Maciejem Fijakiem, dziennikarzem SmogLabu rozmawia Marta Zwolińska z naszego ruchu tworząca podcasty Pocotoeko.pl.

ODCINEK ” Emigruj albo się duś. Smog i polityka lekceważenia jakości powietrza” jest częścią kampanii ruchu Rodzice dla Klimatu oraz HEAL Polska i SmogLabu „Zdrowie #dzieciprzedewszystkim”.

Wiele innych podcastów”POCOTOEKO” do odsłuchania TUTAJ

O naszej kampanii ZDROWIE #DzieciPrzedeWszystkim, a także o tym kim jesteśmy, skąd czerpiemy pomysły i środki na działania, kto nas inspiruje oraz jakie mamy cele możesz posłuchać także w EKO-PODCAŚCIE LIBERTE! TALKS, którego hostinią jest Weronika Michalak.

EKO PODCAST Liberte! Talks Weroniki Michalak z Heal Polska z udziałem Kamili Kadzidłowskiej z naszego ruchu do odsłuchania TUTAJ