Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Apel FUTURE FOOD 4 CLIMATE – rzecznictwo dla sprawiedliwej transformacji systemu żywności

10 października 2022

Jesteśmy częścią „Future Food 4 Climate” – koalicji społeczeństwa obywatelskiego, grup nieformalnych, fundacji, stowarzyszeń, kolektywów, które angażują się w działania rzecznicze i strażnicze na rzecz transformacji systemu żywności. Wspólnie zabieramy głos w debacie klimatycznej, aby przemawiać wspólnie i szerzyć bliskie nam idee. 

Jako FF4C podejmujemy działania skierowane do decydentów, polityków i polityczek, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, krajowych posłów i posłanek. 

,,Europejski Zielony Ład Going Local” to hasło, które chcemy wdrażać we wszystkich działaniach poprzez współdziałanie, szeroką partycypację, dialog oraz współpracę z organizacjami na rzecz zielonej, sprawiedliwej transformacji systemu żywności. 

7.10 w ramach koalicji FF4C wystosowaliśmy drugi apel do liderów i liderek partii politycznych ws. zrównoważonego systemu żywności i konieczności transformacji systemu żywnościowego na bardziej etyczny i ekologiczny – oparty na roślinach.

Data wystosowania apelu jest nieprzypadkowa – 2.10 był Dniem Zwierząt tzw. Hodowlanych, a 4.10 – Światowy Dzień Zwierząt.

Rodziców dla Klimatu w koalicji FF4C reprezentują Agata Lewandowska (Gdynia), Marcelina Góra (Wrocław), Iwona Matecka (Warszawa) zasiadające w ZESPOLE DS. JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI.

Więcej szczegółów na temat oraz kalendarium bieżących działań znajdziecie na stronie  https://futurefood4climate.eu/ 

Koalicja FF4C została zainicjowana przez Green Rev Institute – fundację, której misją jest zmienianie i budowanie świata w szacunku dla człowieka, zwierząt i klimatu.