Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Przystanek „LESZNY CZWARTEK” organizowany przez LESZY -Miłośników czystych lasów – oddział LESZY – Wola Kosztoporska

„Sprzątamy i monitorujemy lasy w okolicach Bełchatowa. Rekreacja i pożyteczna zabawa dla całych rodzin z jednej strony – z drugiej poszukiwanie sposobów powstrzymania degradacji lasów, monitorowanie stanu lasów i zarażanie innych ideą ich czystości.

Możesz:

  1. Przyłączyć się do nadchodzącej akcji, o ile jest zaplanowana
  2. Zainicjować własną w dogodnym dla siebie terminie
  3. Przekazywać tu informacje o śmieciach w lasach które napotkałeś. Jako organizator musisz zadbać o informacje o niej na grupie (termin, miejsce), transport, worki oraz uzgodnić gdzie zostawisz śmieci. Ponadto zależy nam na danych odnośnie oczyszczonego obszaru – te informacje trzeba jakoś przekazać administracji grupy. Wszelkie fotorelacje mile widziane (przykładowa video relacja wolontariusza Leszy Bełchatów
  4. Zaangażować się w prace grupy jako specjalista (np kontakty z samorządami czy firmami odbierającymi śmieci, pozyskiwanie worków czy narzędzi, propagowanie idei grupy, logistyka czy cokolwiek innego co może się przydać w działalności grupy)
  5. Pomyśleć o założeniu własnej grupy Leszy jeśli mieszkasz zbyt daleko od nas. Na pewno pomożemy udostępniając całą swoją wiedzę, a także przyjeżdżając z delegacją na inauguracyjną akcję w Twojej miejscowości 🙂 „

26.05.2022

PRZYSTANEK ,,LESZNY CZWARTEK” WSPÓLNE SPRZĄTANIE LASU. Mapa lasów w Polsce kurczy się, a te, które wciąż jeszcze są, niestety toną w śmieciach. Plastikowe torby, butelki, puszki, opony, ubrania, nawet meble czy sprzęty AGD. Samorządy pozostają w tej kwestii ślepe lub bezsilne.

W okolicach Bełchatowa inicjatywę w tej sprawie przejęli mieszkańcy, którzy w 2020 r. utworzyli grupę „LESZY – Miłośnicy czystych lasów” po to, aby wspólnie sprzątać lasy. „Śmieci same do lasów nie weszły i same z nich nie wyjdą” – mówią podkreślając, że działania Leszy to z jednej strony rekreacja i pożyteczna zabawa dla całych rodzin z jednej strony – z drugiej poszukiwanie sposobów powstrzymania degradacji lasów i zarażanie innych ideą ich czystości. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do akcji.

HARMONOGRAM

17:00 – 18:00 SPRZĄTANIE LASU – miejsce zbiórki i teren sprzątania znajdziecie na tej mapie.

Organizatorzy: LESZY- MIŁOŚNICY CZYSTYCH LASÓW – oddział LESZY – Wola Krzysztoporska

18:00 – 19:00 SPOTKANIE Leszy Wola Krzysztoporska z ekipą rowerową oraz wszystkimi zainteresowanymi akcją

Porozmawiamy o fenomenie inicjatywy Miłośników Czystych Lasów, a także o historii przemian regionu, o tym jak zmieniała się jego rola z gospodarczej na rekreacyjną, o wyzwaniach retencyjnych i kontrowersjach wokół Zalewu i o wielu ciekawostkach z nim związanych.

Organizatorzy: Rodzice dla Klimatu, LESZY- MIŁOŚNICY CZYSTYCH LASÓW – oddział LESZY – Wola Krzysztoporska

Miejsce spotkania z ekipą rowerową: Ośrodek wczasowy „Iłki”, Swolszewice Małe, ul. Wodna 2, 97-213 Smardzewice