Za 3 dni spotykamy się na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego Rodzice dla Klimatu! Tematem będzie „Dobry plan na przyjazne otoczenie szkoły to recepta na zdrowie dzieci”.
Przedstawiamy Wam kolejną prelegentkę – Małgorzatę Rapacką!
„Planujmy miasta przyjazne dla dzieci – to miasta przyszłości, przyjazne dla wszystkich”.
Małgorzata Ewa Rapacka, arch. MOIA – magister inżynier architekt, urbanistka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1980) oraz Studium Podyplomowego Urbanistyki (1997). Od ponad 40 lat działa w dziedzinie planowania przestrzennego, architektury i wnętrz, realizując projekty w Polsce i za granicą. Członkini Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP (MOIA), SARP oraz Société Suisse des Ingénieurs et des Architectes (SIA). Posiada uprawnienia projektowe w zakresie architektury oraz do projektowania wnętrz i wystawiennictwa, jak również MSP dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach S.P. Od lat 90. prowadzi działalność projektową, łącząc ją z aktywnością społeczną w zakresie urbanistyki zrównoważonej, ochrony środowiska i czystości powietrza.
Współzałożycielka Stowarzyszeń Ludność Warszawy i Społeczny Projekt Rozwoju Warszawy, inicjatorka ruchu Społeczny Plan Ogólny Warszawy. W latach 1993–1995 jako zastępca dyrektora ds. rozwoju w Stołecznym Zarządzie Rozbudowy Miasta zajmowała się projektami architektonicznymi i planami zagospodarowania przestrzennego. W 1991 roku odbyła w Paryżu staż rządu francuskiego w Ministerstwie Infrastruktury, IAURIF i Villes Nouveles. Jest autorką opracowań oraz wystąpień na konferencjach, szczególnie dotyczących przestrzeni publicznych i prawnych aspektów rozwoju miast. Najważniejsze projekty i realizacje:
🔹 Zielone Smart-City MOM XXII,
🔹 Plan zagospodarowania Strefy Ekonomicznej Lotniska Okęcie,
🔹 Przedszkole dla dzieci niedowidzących w Warszawie (ul. Mokotowska).
Małgorzata Rapacka jako architektka i urbanistka, łączy działalność zawodową i społeczną z zaangażowaniem w rozwój miast i ochronę środowiska. Jej projekty wyróżniają się nowoczesnym podejściem i dbałością o zrównoważony rozwój przestrzeni miejskich.