Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Our Other Mother

Nasza Druga Matka

Z okazji Dnia Ziemi oraz Dnia Matki serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w ogólnoświatowej kampanii #OurOtherMother – największej na świecie wirtualnej wystawy inspirowanej miłością do Matki Ziemi.

Kampania Our Other Mother została zainicjowana w 2021 r. w Wielkiej Brytanii. Rodzice zrzeszeni w ruchach Parents For Future UK, Mothers Rise Up oraz Our Kids’ Climate zaniepokojeni przyszłością dzieci w czasach kryzysu klimatycznego zaprosili do współpracy znanych brytyjskich ilustratorów książek dla dzieci, tj. m.in. Jim FieldRebecca CobbKid Lit For Climate,  EditArtz.

Wkrótce do akcji dołączyli artyści i artystki z całego świata, w tym Katarzyna Bukiert, Małgorzata Goczewska, Luiza Kwiatkowska i Marta Zabłocka z Polski. Współpraca ta zaowocowała m.in. utworzeniem wirtualnej galerii, powstaniem wielu eko-murali, a także setek wystaw na całym świecie.  

Jesienią 2021 r. do tworzenia dołączyły również dzieci

Do udziału w kampanii zapraszamy także polskie szkoły.

Prosimy nauczycielki i nauczycieli, a także rodziców, aby zachęcili dzieci do stworzenia prac plastycznych, które będą wyrazem ich miłości zarówno do swoich mam, jak i do natury – naszej wspólnej Matki.

Niech te małe i duże dzieła sztuki (rysunki, obrazy, zdjęcia, wiersze czy piosenki) będą przy okazji apelem do świata dorosłych wzywającym nas do pilnych działań na rzecz klimatu i poprawy kondycji naszej planety. 

Prace nadesłane przed 10 maja 2022 mają szansę pojawić się podczas wystaw ogólnopolskich wystaw organizowanych z okazji Dnia Matki 2022.

Zdjęcia prac można nadsyłać* poprzez poniższy formularz:

(* w razie problemu z przesłaniem prac, skontaktuj się z nami rodzice@rodzicedlaklimatu.org )

Nadesłane prace zostaną opublikowane na naszej stronie w formie wirtualnej galerii (przykład wirtualnej galerii prac dzieci w Wielkiej Brytanii). Część z nich będzie prezentowana podczas wystaw organizowanych przez Rodziców dla Klimatu oraz społeczność rodzicielskich ruchowych klimatycznych zrzeszonych w sieci Parents For Future Global, Mothers Rise Up oraz Our Kids’ Climate.

ZAPRASZAMY

MATERIAŁY EDUKACYJNE

Dzięki uprzejmości Fundacji Uniwersytet Dzieci dzielimy się z Wami scenariuszami zajęć i filmowymi instrukcjami, które pomogą zrealizować ciekawe zajęcia na tematy związane z klimatem i kondycją naszej planety.

KOLOROWANKI OUR OTHER MOTHER

czyli coś dla przedszkolaków i nie tylko 🙂

W ramach inspiracji dla najmłodszych zachęcamy do pobrania kolorowanek stworzonych przez brytyjską ilustratorkę, Anitę Bagdi:

kolorowanka 1, kolorowanka 2, kolorowanka 3