Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

POTWÓR KLIMATYCZNY, czyli start polskiej edycji akcji #ClimateMonster pod hasłem: Nie dokarmiaj katastrofy klimatycznej!

1 czerwca 2023

Drogie dzieci, rodzice, dziadkowie, osoby opiekujące się naszymi pociechami…

Kondycja planety Ziemi, naszego jedynego domu, pogarsza się z roku na rok. Gdybyśmy mieli do czynienia z bajką, można by powiedzieć, że Ziemię zaatakował wyhodowany na paliwach kopalnych,,potwór klimatyczny”, który rozsiewa zarazki w postaci śmieci, smogu, dymu z komina, kopalni, czy spalin samochodowych… Potwór ten jest co raz większy i co raz bardziej nieprzewidywalny, bo nieodpowiedzialni władcy dokarmiają go węglem, ropą i gazem, dodatkowo niszcząc środowisko naturalne i generując konflikty.

Jeżeli też Wam się to nie podoba i boicie się o swoją przyszłość, dajcie temu wyraz w akcji, którą uruchamiamy dziś, w Dniu Dziecka, bo Wasze zdrowie i piękna planeta dla Was leży nam na sercu.

Narysujcie potwora klimatycznego lub wykonajcie go w 3D, zróbcie mu zdjęcie i opublikujcie je w swoich social mediach oznaczając konkretach polityków wraz z wymownym hasłem #NieDokarmiajKatastrofyKlimatycznej

Jak wykonać Potwora Klimatycznego?

KROK 1: Poproś dzieci, aby narysowały swoją wizję Potwora Klimatycznego.Wygląd Potworów Klimatycznych – ich kształt, kolor czy wielkość – nie ma znaczenia!

Akcja jest ,,tylko” pretekstem dla dzieci do wyrażenia własnych odczuć w odniesieniu do aktualnej kondycji planety poprzez skojarzenia z Potworem Klimatycznym.

KROK 2: Opublikuj rysunek w social mediach wraz z hashtagami: #PotworKlimatyczny #ClimateMonster #Poland #NieDokarmiajKatastrofyKlimatycznej

Nie zapomnij oznaczyć konta decydentów politycznych!

Napisz dlaczego działania na rzecz klimatu są ważne dla Ciebie i dla Twoich dzieci.

Jeśli masz dodatkowe pytania o stan klimatu i działania konkretnych polityków w tym obszarze, nie wahaj się ich zadać prosząc o odpowiedź.

Wskazówki i bliższe informacje znajdziecie we flipbooku stworzonym właśnie dla tej akcji.

Akcja trwa do 28 lipca 2023 r. 

Data końcowa nie jest przypadkowa – właśnie wtedy wybija dla świata Dzień Długu Ekologicznego w tym roku. Dla Polski niestety już dawno wybił – 2 maja 2023 r…

Instrukcja do pobrania