Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Szczyt Start With Children

4 czerwca 2024

28 i 29 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie – szczyt Start With Children w Bratysławie, w którym wzięła udział Kamila Kadzidłowska, współzałożycielka naszego ruchu i Fundacji. Wspólnie z innymi mamami z międzynarodowych organizacji dyskutowała o tym, jak projektować miasta z myślą o dzieciach.

Szczyt zgromadził ekspertów z różnych dziedzin: urbanistyki, architektury, socjologii, aktywizmu i polityki. Głównym celem było umieszczenie dzieci w centrum decyzji urbanistycznych. Wśród prelegentów znaleźli się znani autorytety, jak Gil Penalosa, Ankita Chachra, Tim Gill, Simon Battisti oraz przedstawiciele polskich miast: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Mamy nadzieję, że temat adaptacji miast do zmian klimatu z myślą o dzieciach znajdzie swoje miejsce na agendzie polskich metropolii. To niezwykle ważne, aby nasze miasta były przyjazne najmłodszym, a nie tylko samochodom, biznesowi czy deweloperom.