Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

WARSZAWSKIE ŚWIĘTO ROWEROWE – już 3 czerwca (sobota)!

22 maja 2023

3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru, z okazji którego wspólnie ze Stowarzyszeniem Zielone Mazowsze i Warszawską Masą Krytyczną, pod patronatem Ambasady Niderlandów, ze wsparciem wielu dyplomatów, organizacji, artystów organizujemy dla Was Warszawskie Święto Rowerowe.

Wydarzenie będzie się składać z parady rowerowej ulicami Warszawy oraz z pikniku, na którym odbędą się aktywności o tematyce rowerowej i klimatycznej.

Ideą naszej imprezy jest szerzenie przekonania, że zarówno rower, zrównoważona mobilność miejska, jak i troska o środowisko, są tym, co łączy, a nie dzieli Polki i Polaków.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch części: kolorowej parady rowerowej, która przejedzie ulicami Warszawy oraz pikniku, na którym odbędą się aktywności i panele dyskusyjne o tematyce rowerowej i klimatycznej. Biorący w nich udział dyplomaci z kilkunastu państw z całego świata zaprezentują doświadczenia związane z politykami rowerowymi.

Będzie też możliwość porozmawiania w niezobowiązującej atmosferze z urzędnikami kształtującymi warszawski krajobraz i miejską politykę mobilności.

Zaplanowaliśmy także szereg atrakcji dla całych rodzin, np.:

Więcej informacji można na bieżąco sprawdzać na stronie WARSZAWSKIEGO ŚWIĘTA ROWEROWEGO oraz na FACEBOOKU WYDARZENIA Atrakcje będą opisywane w aktualizacjach tego wydarzenia, więc STAY TUNED.

*Lista atrakcji, jakie odbędą się podczas pikniku, wciąż jest otwarta, więc jeśli masz jakieś ciekawe pomysły – napisz do nas!