Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

#WASZA BIERNOŚĆ NAS ZABIJA Globalny Strajk Klimatyczny 23.09.2022 FOTO&VIDEO RELACJA

24 września 2022

W piątek 23 września 2022 r. miliony młodych ludzi na całym świecie po raz kolejny wyszło na ulice po to, by zamanifestować swój sprzeciw wobec politycznej ignorancji w kwestii kryzysu planetarnego. W Polsce strajki Młodzieży odbyły się pod hasłem ,,Wasza Bierność Nas Zabija”. Slogan ten adresowany jest nie tylko do polityków, lecz także do wszystkich dorosłych, którzy pomimo tak wielu pogłębiających się kryzysów, które rujnują przyszłość młodego pokolenia, świadomie wybierają komfortową bierność.

Rodzicom nie jest łatwo wyrwać się z codziennych obowiązków. Wiadomo. Ale warto chociaż podjąć wysiłek i jeśli naprawdę nie da się w tym jednym dniu w roku dołączyć do globalnego strajku klimatycznego, można poszukać innego sposobu, aby okazać wsparcie i solidarność z młodym pokoleniem.

To nasz video apel, który adresujemy do wszystkich dorosłych z prośbą o podpisanie się pod nim i udostępnienie go wśród znajomych.

Więcej na temat naszego apelu.

GALERIA NASZYCH ZDJĘĆ I NAGRAŃ Z GLOBALNEGO STRAJKU KLIMATYCZNEGO 23.09.2022

POLSKA:

ŚWIAT (zdjęcia nadesłane przez rodziców z sieci Parents For Future Global):

PRASA:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wasza-biernosc-nas-zabija-Protest-mlodych-n171022.html?fbclid=IwAR3npZpNKZOoCmFhjWq8jbGjd8uqUf0SCZlaM77WZkW9TritybFxJEeE0Ss