Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

NASZE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, CZYLI O CZYM SZUMIĄ DĘBY

12 listopada 2023

Jak jako Rodzice dla Klimatu obchodziliśmy tegoroczne Święto Niepodległości Polski?

Szerokim łukiem 🙂🇵🇱 wyznaczonym przez zakola Widawy, w zaciszu dorodnych dębów, zamiast nieść race oglądaliśmy mokradła, a zamiast skandować, słuchaliśmy śpiewu ptaków! Przez meandry ciekawostek przyrodniczych prowadziła nas wyjątkowa przewodnicznka, Małgorzata Piszczek, która też pierwszy raz miała przyjemność poznać się z liczniejszym gronem Rodziców z całej Polski.

Dla każdego patriotyzm znaczy coś innego. Dla nas to dbanie o środowisko, w którym wychowujemy nasze dzieci, w duchu szacunku do przyrody i innego człowieka. 

Wspólnie z Bohaterami Podróży z Pazurem zabieramy tam i Was! – dzielimy się zdjęciami wykonanymi podczas wczorajszego patriotycznego spaceru po dzikich, unikatowych zakątkach Wrocławia.

Poznajmy, pokochajmy i zatroszczmy się o dziedzictwo przyrodnicze naszego kraju, bo takich cennych miejsc jak meandry rzeki Widawki jest niestety z roku na rok co raz mniej. 

Bardzo chcielibyśmy, aby polska historia była dla nas drogowskazem, a nie ślepym zaułkiem i jesteśmy ciekawi tego, co miałyby nam do powiedzenia te ponad stuletnie dostojne dęby, które spotkaliśmy 11.XI na naszej drodze.