Aktualności O nas Polecamy Kontakt Our Other Mother Dzieci Przede Wszystkim List rodziców Wszystkie Projekty

Dzieci Przede Wszystkim

Wierzymy, że wiedza i miłość mogą zdziałać cuda i dlatego 7 września – w Międzynarodowym Dniu Czystego Powietrza, wystartowaliśmy z kampanią ZDROWIE Dzieci Przede Wszystkim, której mottem jest „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Zapraszamy do wspólnego łączenia kropek pomiędzy kryzysem energetycznym, ekologicznym, kryzysem bezpieczeństwa oraz kondycja zdrowotną naszych dzieci. Częścią naszej kampanii są webinary, podcasty, artykuły, a także poradniki i spotkania z politykami oraz pracownikami ochrony zdrowia.

Nie mamy złudzeń, że ambitne działanie na rzecz czystego powietrza jest po prostu naszym rodzicielskim obowiązkiem.

PORADNIKI

WEBINARY

ORAZ 

WEBINAR „Smog a zdrowie” organizowany przez Heal Polska oraz Pszczyński Alarm Smogowy; kwiecień 2022) ,,Uważamy, że poziom świadomości mieszkańców Śląska na temat skutków zdrowotnych niskiej emisji jest wciąż niezadowalający. Zmiana mentalności naszego społeczeństwa jest konieczna do osiągnięcia celu jakim jest oddychanie czystym powietrzem spełniającym normy WHO, dlatego kładziemy nacisk na edukację i uwrażliwienie na tematykę zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na zdrowie. Webinar adresowany jest nie tylko do środowiska medycznego, lecz również do samorządowców, działaczy, a także wszystkich zainteresowanych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Podczas webinaru wysłuchają Państwo prelekcji autorytetów z dziedziny pulmonologii oraz alergologii, którzy są członkami kampanii „Lekarze Dla Klimatu” – ogólnopolskiego projektu zrzeszającego pracowników medycznych oraz ekspertów ds. zdrowia w celu ochrony zdrowia Polek i Polaków przed zanieczyszczeniem powietrza oraz zmianami klimatycznymi.”

PODCASTY

,,Rodzice dla klimatu”

O naszej kampanii, a także o tym kim jesteśmy, skąd czerpiemy pomysły i środki na działania, kto nas inspiruje oraz jakie mamy cele możesz posłuchać także w EKO-PODCAŚCIE LIBERTE! TALKS.

,,Rodzice dla Klimatu to ruch, który coraz odważniej działa w Polsce na rzecz ochrony zdrowia dzieci przed szkodliwymi konsekwencjami zmiany klimatu i zanieczyszczenia powietrza. W dn. 7 września br. zainaugurowana została nowa kampania Zdrowie Dzieci Przede Wszystkim, w której rodzice apelują do rządzących o m.in. odejście od spalania węgla, rozwój odnawialnych źródeł energii czy dostosowanie unijnych norm jakości powietrza do rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia. Kim są Rodzice dla Klimatu? Co motywuje ich do działania? Ile pracy i wysiłku w walce z polsko-węglowym status quo są w stanie poświęcić dla ochrony zdrowia swoich dzieci? O tym w rozmowie z Weroniką Michalak opowiada Kamila Kadzidłowska, członkini ruchu RDK.

RAPORTY:

ARTYKUŁY:

AUDYCJE RADIOWE

https://www.radiokrakow.pl/audycje/rodzice-lacza-sily-zdrowie-dzieci-przede-wszystkim

https://audycje.tokfm.pl/podcast/128652,Rodzice-dla-klimatu-kim-sa-o-co-i-jak-walcza

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NAS NA FACEBOOKU, INSTAGRAMIE I TWITTERZE