Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Zielona szkoła z klimatem

Wybory samorządowe już 7 kwietnia, a Ty nie wiesz na kogo oddać swój głos? Podpowiadamy!

Jeśli jesteś rodzicem, dziadkiem, babcią lub osobą pełniącą funkcje opiekuńcze, postaw na zdrowie, dobrostan bezpieczeństwo i przyszłość Twoich dzieci, wnuków i/lub podopiecznych.

Lokalne placówki oświatowe (szkoły) oraz opiekuńczo-wychowawcze (żłobki i przedszkola) mogą być wzorem dobrych zmian, a wybory samorządowe to idealny czas, by o te zmiany się upomnieć.

Dlatego zanim zagłosujesz, koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem albo obejrzyj webinar na temat „Zielonej szkoły z klimatem”! 

Dowiedz się jak zapewnić dzieciom 🟢 czyste powietrze 🟢 przyrodę, czyli błękitno-zielona infrastrukturę 🟢 bezpieczną ulicę i okolicę 🟢 zdrowe posiłki oraz 🟢 odpowiedzialną kadrę zarządzającą placówkami oświatowymi i opiekuńcoz-wychowawczymi.

PRZEWODNIK

Przewodnik ,,Zielona szkoła z klimatem” opracowaliśmy głównie po to, by w tegorocznych wyborach samorządowych wyłonić takich liderów i liderki, które pomogą nam poprawić jakość powietrza, żywienia, transportu i przestrzeni wokół szkół, żłobków i przedszkoli, w których nasze (i Twoje) dzieci spędzają tak wiele czasu.

Postulaty, pytania i przykłady zawarte w przewodniku wskażą ci kluczowe obszary kompetencji władz samorządowych, takie jak zdrowie, ochrona środowiska, transport, planowanie przestrzenne, zarządzanie zielenią, inwestycje oraz infrastruktura, które mają fundamentalne znaczenie dla dobrostanu i bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do gminnych szkół, żłobków i przedszkoli.

Podziel się nimi z sąsiadami, zwłaszcza rodzicami, a także z dyrekcją tych placówek oraz lokalnymi radnymi.

WEBINAR

Dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zorganizowaliśmy też webinar:

Na stronie akcji PytaMY o Zielone! znajdziesz więcej pytań dotyczących trzech kluczowych obszarów zielonych działań na szczeblu lokalnym – woda i zieleń, powietrze, odpady oraz opisy udanych przedsięwzięć w różnych gminach Polski, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany/a do rozmów z Osobami kandydującymi.

Akcja „Pytamy o zielone” jest realizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i finansowana ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.