Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

Nie odPUSZCZAmy! Czyli rodzinne spotkanie w Puszczy Białowieskiej

10 lipca 2023

Przez ostatnie dni było u nas cicho w tzw. soszjalach, za to sporo działo się w realu. Na początku wakacji zaszyliśmy się z naszymi rodzinami w niezwykłym, pięknym i cennym przyrodniczo zakątku Polski – w Puszczy Białowieskiej. To był dla nas cudowny czas integracji, wyciszenia, refleksji, zjednoczenia z naturą i dzikością, ale też planowania i zdobywania nowych umiejętności.

Udało nam się zjechać całkiem liczną grupą z różnych zakątków Polski, nie tyle w celu realizacji konkretnego działania, ale przede wszystkim po to, aby odetchnąć, spędzić wspólnie czas, poznać się bliżej – wszystko to wspólnie z Tymi, na których nam najbardziej zależy.

Oto co robiliśmy przez krótkie, ale bardzo intensywne 5 dni:

Ponadto: podziwialiśmy wschody i zachody słońca oraz żubry, tuliliśmy się do drzew, słuchaliśmy śpiewu puszczyków, uzgadnialiśmy strategię i plany na kolejne działania, smażyliśmy wegańskie kiełbaski i gawędziliśmy przy ognisku, wcielaliśmy się w nietuzinkowe postacie z „Mafii” i patrzyliśmy jak nasze dzieci wspaniale się bawią i integrują, bez komórek i sieci.

Ogromnie dziękujemy za gościnę wspaniałym gospodarzom i strażnikom puszczy – Dom Przyrody i Kultury w Teremiskach. To niezwykłe i magiczne miejsce, w którym dzieją się ważne rzeczy, i który zasługuje na Waszą specjalną uwagę i wsparcie.

Niestety nie wszystkim Rodzicom z naszej aktywnie działającej ekipy udało się dotrzeć do Teremisek, ale będzie jeszcze okazja, bo na pewno chcemy takie spotkania organizować częściej.

A co myślicie o takich wakacjach dla Was i Waszych rodzin?

Czy chcielibyście doświadczyć podobnych przeżyć i przy okazji poznać nas bliżej?

Jeśli tak – piszcie do nas na adres rodzice@rodzicedlaklimatu.org

Chętnie zorganizujemy podobne spotkanie specjalnie dla Was.