Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

WROCŁAWSKIE ŚWIĘTO ROWEROWE – 4 czerwca (niedziela)!

30 maja 2023

Zapraszamy na tegoroczne Święto Rowerowe także we Wrocławiu – największej niesportowej imprezy rowerowej w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Wielki Peleton rowerowy wystartuje w samo południe w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, z placu Nowy Targ; przejedzie ulicami Wrocławia i dotrze do parku Stanisława Tołpy.

🚲START: 12.00 pl. Nowy Targ

🚲META: 14.00 Park Tołpy

Mapa trasy i link do wydarzenia na Facebooku

W Polsce rower wciąż głównie kojarzony jest ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to te, które mocno postawiły na transport rowerowy.

Podobnie jak Wrocławska Inicjatywa Rowerowa – organizatorzy główni imprezy, ,,chcemy popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Właśnie dlatego promujemy rower jako istotny element ekologicznego i zrównoważonego transportu.

Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem, bo system tras rowerowych wciąż nie jest spójny w centrum miasta.

Wrocławskie Święto Rowerzysty jest organizowane od 2009 roku przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową, sięgając do tradycji corocznych przejazdów rowerowych z lat 90-tych XX wieku.”

Dla nas, Rodziców dla Klimatu, rower to najlepszy przyjaciel do poruszania się po mieście i do odkrywania przyrody w trakcie dłuższych i krótszych wycieczek.

Nie może nas zabraknąć z naszymi dzieciakami w peletonie, który raz do roku przejmuje przestrzeń ulic Wrocławia dla rowerzystów.

Wypatrujcie naszych koszulek i uśmiechniętego dream teamu!

Wykręćmy to wspólnie!