Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

,,Zjedz dzika, warzywa zostaw” czyli co polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaleca naszym dzieciom

11 maja 2023

Słyszeliście już o opinii Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącej projektu naszej ustawy, która zakłada m.in. wprowadzenie jednego dnia roślinnego do szkół i przedszkoli?

Ministerstwo (wbrew nazwie, która je określa) uznało popularyzację diety planetarnej za ,,naruszenie wolności” i zaproponowało legislatorom, aby – zamiast posiłków roślinnych – wprowadzić do szkolnych stołówek posiłki z… dziczyzny.

Zachęcamy do lektury artykułów opisujących sprawę:

Treść proponowanej ustawy, a także odnoszących się do niej opinii, w tym kontrowersyjnej opinii Ministerstwa Klimatu i Środowiska znajdziecie na stronie Senat Rzeczypospolitej Polskiej pod tym linkiem.

Wciąż zastanawiamy się, czy pani Golińska i całe Ministerstwo „klimatu i środowiska” nie zna związku między dietą a klimatem…

Być może pracownicy i pracowniczki resortu nie wiedzą też, że dzikie ssaki stanowią już tylko niecałe 6% biomasy ssaków na ziemi… (dla porównania biomasa ssaków hodowlanych to prawie 60%)

Niestety przyglądając się działaniom resortu w ostatnich latach mamy przypuszczenia, że te fakty (podobnie jak kryzys planetarny) nie robią na MKiŚ żadnego wrażenia, bo ważniejsze w randze priorytetów jest dbanie o interesy lobby myśliwych, przemysłu mięsnego czy spółek paliwowych, a nie o ochronę klimatu, środowiska czyli de facto zdrowie Polek i Polaków.

Jeśli chcecie się na nami podzielić swoimi opiniami na ten temat, piszcie do nas na Facebooku, Instagramie lub/i Twitterze.