Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

,,Zrozumieć transformację energetyczną” SPOTKANIE autorskie z Marcinem Popkiewiczem, 27.09.22 o godz. 17:30

24 września 2022

Po krótkiej przerwie wznawiamy spotkania przy książce i przenosimy się ze świata on-line do wyjątkowego miejsca, które stanie się niedługo naszym prawdziwym “Gniazdem”.

Tym razem podczas spotkania z Marcinem Popkiewiczem – znanym popularyzatorem nauki, analitykiem megatrendów, specjalistą z zakresu energetyki i klimatologii – porozmawiamy o najbardziej gorącym problemie ostatnich miesięcy – transformacji energetycznej.

Pretekstem do spotkania jest czerwcowa premiera najnowszej książki Marcina Popkiewicza -„Zrozumieć transformację energetyczną. Od depresji do wizji albo jak wykopywać się z dziury, w której jesteśmy”.

Marcin Popkiewicz to analityk megatrendów, ekspert, dziennikarz i popularyzator nauki.

Jest autorem takich bestsellerów jak: „Świat na rozdrożu” (2012), „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” (2015) i współautorem „Nauka o klimacie” (2018).

Jako redaktor naczelny prowadzi znakomite portale: naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl.

Jest laureatem m.in. nagrody dla „Dziennikarza dla klimatu 2015” i „Popularyzatora Nauki 2017”.

Pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Chcielibyśmy, aby spotkanie z Nim było okazją do rozmowy na temat:

Zapraszamy zarówno osoby, które są już po lekturze, jak i te, które książki jeszcze nie czytały.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia jej. Wśród obecnych rozlosujemy dwie książki z dedykacją autora.

Marcin Popkiewicz wskazuje, że najwyższy czas przestać się kłócić i zacząć budować przyszłość. Na spotkaniu opowie nam jak tego dokonać, od czego zacząć i co każdy z nas może w tym kierunku zrobić.

Zatem wszystkie ręce na pokład, czytamy i… działamy!

Spotkanie będzie także okazją do poznania nas, Rodziców dla Klimatu.

Wszystko odbędzie się w wyjątkowym miejscu, powstającym właśnie Centrum Aktywizmu Klimatycznego “Gniazdo”, które współtworzymy razem z warszawskimi oddziałami zaprzyjaźnionych ruchów: Extinction Rebellion, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i Extinction Rebellion Youth. Będzie to przedpremierowe spotkanie, jeszcze przed oficjalnym otwarciem Gniazda, które nastąpi w drugiej połowie października.

Wstęp wolny (mile widziany dobrowolny datek na funkcjonowanie “Gniazda”.

FRAGMENTY SPOTKANIA Z MARCINEM POPKIEWICZEM MOŻNA OBEJRZEĆ NA NASZYM KANALE NA YOUTUBE:

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału.