Aktualności O nas Polecamy Kontakt Powtórka z klimatu Lepiej zapobiegać niż leczyć Zielona szkoła z klimatem Wszystkie Projekty

WYWIADÓWKI PRZEDWYBORCZE Temat: SMOG Przy tablicy: POLITYCY

5 października 2023

Co jest wspólnym mianownikiem takich problemów, z którymi borykają się polskie rodziny, jak: kryzys zdrowia dzieci i seniorów, nadmiarowe zgony, zapaść systemu opieki zdrowotnej, drożyzna, luka płacowa, wykluczenie z rynku pracy, drożyzna, inflacja, degradacja środowiska, wycinki lasów, dezinformacja klimatyczna, zależność dyktatur, m.in. Rosji i Kataru, konflikt z Komisją Europejską i brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, hamowanie transformacji energetycznej?

Wielki nieobecny w tegorocznej kampanii wyborczej – SMOG NASZ POWSZEDNI.

W myśl idei ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć”, jaka przyświeca naszej kampanii ZDROWIE DZIECI PRZEDE WSZYSTKIM adresowanej zarówno polityków, rodziców, jak i osób medycznych, PRZYPOMINAMY jak wielce negatywny i często nieodwracalny wpływ na zdrowie i rozwój naszych dzieci mają zanieczyszczenia powietrza pochodzące ze spalania paliw kopalnych (dowiedz się jak chronić dzieci przed smogiem).

W naszych WYWIADÓWKACH PRZEDWYBORCZYCH sprawdzamy kto ma program antysmogowy na 5-tkę, wzywając do wirtualnej tablicy kandydatów i kandydatki doświadczone w obszarze klimatu, ochrony środowiska, energetyki, zdrowia i rodziny, którzy deklarują gotowość do zmierzenia się z być może jednym z największych wyzwań przyszłej kadencji – transformacją sektora energetycznego, ciepłowniczego oraz transportowego w kierunku czystych i odnawialnych źródeł ciepła.

WYWIADÓWKI PRZEDWYBORCZE

Niezależna Rada Rodziców (oczywiście dla Klimatu!) reprezentowana przez Kamilę Kadzidłowską „wywołuje do tablicy” Gości z różnych ugrupowań politycznych. Odpytuje ich z dotychczasowych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, a także z planów na działanie w tym obszarze po wygranych wyborach.

Przed 15 X chcemy wiedzieć, czy w Parlamencie przyszłej kadencji możliwy byłby ponadpartyjny konsensus w sprawie realizacji naszych postulatów dotyczących poprawy jakości powietrza, żywności i edukacji w odniesieniu do placówek szkolno-opiekuńczych, nawet wtedy, gdy prawo do życia w czystym środowisku koliduje z prawem własności czy swobodami obywatelskimi.

Przy okazji informujemy o kampanii Czym oddycha twoja ulica?, która w sposób dobity uzmysławia jak pilna jest potrzeba wdrażania stref czystego transportu, szkolnych ulic oraz zrównoważonego transportu wokół szkół i przedszkoli, w których nasze dzieci spędzają większość czasu w tygodniu.

Wspólnie z Akcją Demokracją apelujemy także o dołączanie do Nowej Większości dla Klimatu. Niech nasze głosy w najbliższych wyborach dostaną tylko kandydatki lub kandydaci, którzy w nowym Sejmie i Senacie będzie głosować dla klimatu i czystego powietrza (podpisz apel ws. Nowej Większości Dla Klimatu)

Wszystkich niezdecydowanych wyborców, a zwłaszcza wyborczynie, zachęcamy od odsłuchania wywiadówek i do oddania głosu na czystą, zdrową i bezpieczną Polskę.

POLITYCY PRZY TABLICY

Przy tablicy: ANITA SOWIŃSKA, Lewica (Nowa Lewica, Piotrków Trybunalski)
Przy tablicy: dr JOANNA MUCHA, Polska 2050 (Trzecia Droga, Lublin)
Przy tablicy: KRZYSZTOF KWIATKOWSKI, niezrzeszony (Pakt Senacki, Łódź)
Przy tablicy: prof. ALICJA CHYBICKA, Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska, Wrocław)
Przy tablicy: Urszula Zielińska, Zieloni (Koalicja Obywatelska, Warszawa)
Przy tablicy: Daria Gosek-Popiołek, Partia Razem (Nowa Lewica, Kraków)

#lepiejzapobiegaćniżleczyć #odpytajpolityka #większośćdlaKlimatu #zdrowiedzieciprzedewszystkim #polska #debata #czasdecyzji #wybory #edukacja #zdrowie #dzieci #rodzina #instamama #instakids #dladzieci #polishmother #czystepowietrze #wyboryparlamentarne #stopsmog #kraków #krakowgirl #krakowlove #krakowcity #partiarazem #nowalewica #dariagosekpopiolek #kamilakadzidlowska #rodzicedlaklimatu #100dni #wybory2023 #smog #węgiel #gaz #ropa #atom #paliwakopalne #oze #efektywnoscenergetycznateraz #trolling #putin #wojnaklimatyczna #małopolska #smokwawelski #smogwawleski #cracow #polska #zielonapolska #konfederacja2023 #konfederacja #pis #idenawybory #kobietynawybory #termomogernizacvja #dezinformacja #media